Te mit láttál? Értékeld itt!
x keresési feltételek törlése
< vissza a cikkekhez
Manósuli - A fiatal művészházaspár játékosan tanítja online a gyerekeket

2020-05-02 12:42:20
A Napraforgó Meseszínház alapítói most ugyan nem járhatják az országot meseelőadásaikkal, mégsem hagyták magukra a gyermekeket. Manósuli címmel online "oktatásba" kezdtek a Facebook oldalukon. 
Plásztán Anett és Czakó Ádám művészházaspárral beszélgettünk. 


Mikor pattant ki a fejetekből a Manósuli ötlete? 

Czakó Ádám:  Március 11-én délelőtt az FMK-ban játszottunk, és akkor már tudtuk, hogy jó ideig ez lesz az utolsó előadásunk. Néhány napig bírtuk a jóleső, de mégis bosszantó semmittevést. Feleségem, Plásztán Anett, aki amellett, hogy előadóművész ének és zene tanár is, találta ki, hogy ha már mi is és a gyerekek is otthonmaradásra vagyunk kárhoztatva, mi lenne ha, megpróbálnánk játékosan tanítani az óvodás és kisiskolás közönséget. Így március 17-én, a nulladik adással útjára indult a Manósuli maraton.  




Milyen témaköröket érintetek a Manósulival? 

Plásztán Anett: Igyekeztünk az óvodások és kisiskolások számára is érdekes témákat felvetni. Figyeltük  a jeles napokat, világnapokat, az óvónők ajánlásait és a szülők is javasoltak témákat. 

Czakó Ádám: Többnyire tantárgyakhoz kapcsolódó témaköröket érintettünk, mindezekhez új dalokat írtunk, például a színekről, zöldségekről, az analóg óráról, vadállatokról, a Földről.


Mennyi időt vesz igénybe egy-egy epizód elkészítése? 

Plásztán Anett: Változó. Egyrészt a felkészülés is már napi több órát vesz igénybe, a témakör tanulmányozása, a műsor szerkezetének kitalálása, dalszövegek és a zenék megírása, a próbák. Másrészt ugyanúgy készülünk egy felvétel előtt, mint egy előadásnál: díszlet felállítása, öltözés, smink.

Czakó Ádám: De előfordult olyan eset is, amikor többszöri próbálkozásra sikerült jól megcsinálni a műsort, csak elfelejtettük megnyomni a felvétel gombot. Sok feszült, de még több vicces pillanat adódik a munka során. Vasárnaponként  13.00-kor élőben jelentkezünk be, kb. 30-35 percest műsort adunk. Ez is egy új élmény.


Milyen előadások szerepelnek a Napraforgó Meseszínház repertoárján? 

Czakó Ádám: Többnyire 3-4 szereplős interaktív zenés mesejátékok. 

Plásztán Anett: Van interaktív mesekoncertünk is, az Utazás Meseországba, amely során szintén bevonjuk a játékba, táncokba a gyerekeket. 

Czakó Ádám: Olyan ismert meséket is átdolgoztunk már, mint az Óz a varázsló, az Alice Csodaországban, a Csizmás kandúr vagy a Lúdas Matyi. Illetve az általam írt Vitéz Katinka, Elvarázsolt királyfi és Tündérmanó meséink is repertoáron vannak 

Plásztám Anett: Ádám remek zenéit Mészáros László zeneszerző hangszereli.

 


Milyen visszajelzéseket kaptatok idáig? 

Plásztán Anett: Sok fotót és videót küldtek nekünk a szülők, így mi is láthattuk a gyerekek alkotásait, videóüzeneteit. Ezek többségét szülői engedéllyel meg is osztottuk oldalunkon. 

Czakó Ádám: Nagy meglepetés volt számunkra, amikor művelődésszervezők, óvónők, intézmények, gyerekpszichológusok is megosztották előadásainkat.  

Plásztán Anett: Megtisztelő az is, hogy Orosvári Zsolt, az Ágyat az Anyukáknak akció kitalálója is kedvelte és rendszeresen megosztotta videóinkat. Nagy köszönettel tartozunk Varga –Boros Annamáriának az Ovis karanTanya oldal alapítójának is, hogy a Manósulit néhány adás után automatikusan beengedte a csoportba, így több ezer szülőhöz, gyermekhez juthattak el műsoraink.  

Czakó Ádám: A lyukóvölgyi mélyszegénységben élő gyerekek is követhették a Manósulit, hála az ott dolgozó nagyon lelkiismeretes Máltai Szeretetszolgálat munkatársainak.  

Plásztán Anett: Hozzájuk, reményeink szerint augusztus végén egy jótékonysági koncert erejéig személyesen is ellátogat majd Bibó és Babó manó.  
 
hirdetés
hirdetés
Ajánló
Dennis Martin: Die Päpstin A pápanő
József Attila Színház
Dorian Gray
Spirit Színház
István, a király
Budapesti Operettszínház
Káosz
Karinthy Színház
Teszt ajánló
NEKED AJÁNLJUK

Rudolf Nurejev Nemzetközi Balettverseny és Fesztivál lesz Budapesten

A Spirit Színházban látható hazánkban először Székely Csaba Öröm és boldogság című drámája

Román Sándor: Az én darabjaimat próbálják Vona Tibor fia cégének megrendelésére, egy őrző-védő társulás abszurd védelmében.

Először szólal meg az ExperiDance alapítója és társtulajdonosa

SZIRTES TAMÁS Teszt

Hány színésznőt ismersz fel kép alapján?

Mondd el a véleményed!
Belépés

Lépj be és mondd el a véleményed a cikkről!

Szavazáshoz jelentkezz be!

Facebook belépés

vagy

Elfelejtett jelszó
x keresési feltételek törlése
< vissza a cikkekhez