Te mit láttál? Értékeld itt!
x keresési feltételek törlése
< vissza a cikkekhez
Ők nyerték az első Magyar Filmdíjakat
Tarolt a Lisa, a rókatündér
Kiosztották a Magyar Filmdíjakat a magyar Filmakadémia által megrendezett 2. Magyar Filmhéten.
A díjakat az Akadémia tagjai ítélik oda titkos szavazással 18 kategóriában.
Következzenek a jelöltek és vastagon szedve a nyertesek
Minden alkotónak, jelöltnek és nyertesnek gratulálunk!


LEGJOBB NAGYJÁTÉKFILM 


A nagy füzet
Anyám és más futóbolondok a családból
Isteni műszak
Liza, a rókatündér (nyertes)
VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan

 
LEGJOBB TV-JÁTÉKFILM 

A fekete múmia átka
A kőmajmok háza
Félvilág (nyertes)
Hivatal
Ketten Párizs ellen


LEGJOBB DOKUMENTUMFILM 

Anyám levelei Sztálin elvtársnak, rendező: Mészáros Márta
Budapest ostroma, rendező: Babos Tamás
Drifter, rendező: Hörcher Gábor 
(nyertes)
Káin gyermekei, rendező: Gerő Marcell
tititá, rendező: Almási Tamás
 

LEGJOBB ISMERETTERJESZTŐ FILM 

A kőbaltás ember - Érdi medvevadászok, rendező: Gauder Áron
A nagyszerelmű város, rendező: Csukás Sándor, Oláh Kata
Az ég felé nyitott tanterem, rendező: Székely Orsolya
Kis kamerák, nagyvadak, rendező: Tóth Zsolt Marcell
Vad Kunság - A Puszta rejtett élete, rendező: Mosonyi Szabolcs
 
(nyertes)

LEGJOBB KISFILM 

Az Elmenetel, rendező: Tóth Barnabás
Betonzaj, rendező: Kovács István 
(nyertes)
En Passant, rendező: Oláh Kata
Levelek anyámtól, rendező: Dér Asia
Terminál, rendező: Simonyi Balázs


LEGJOBB ANIMÁCIÓS FILM 

Az Árpádok emlékezete: III. Béla király, rendező: Jankovics Marcell
Az ostoba Matjus, rendező: Cakó Ferenc
Egy komisz kölyök naplója - 4.epizód: Betty néninél, rendező: Gyulai Líviusz
Hoppi mesék - A titokzatos levél, rendező: Rófusz Ferenc
Kojot és a szikla, rendező: Gauder Áron 
(nyertes)


LEGJOBB RENDEZŐ 

Fekete Ibolya (Anyám és más futóbolondok a családból) - Nagyjátékfilm
Gárdos Péter (Hajnali láz) - Nagyjátékfilm
Pálfi György (Szabadesés) - Nagyjátékfilm
Reisz Gábor (VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan) - Nagyjátékfilm
Ujj Mészáros Károly (Liza, a rókatündér) - Nagyjátékfilm 
(nyertes)
 

LEGJOBB FORGATÓKÖNYVÍRÓ

Bodzsár Márk (Isteni műszak) - Nagyjátékfilm
Fekete Ibolya (Anyám és más futóbolondok a családból) - Nagyjátékfilm
Gárdos Péter (Hajnali láz) - Nagyjátékfilm
Hegedűs Bálint, Ujj Mészáros Károly (Liza, a rókatündér) - Nagyjátékfilm
Köbli Norbert (Félvilág) - Tv-játékfilm 
(nyertes)


LEGJOBB NŐI FŐSZEREPLŐ 

Balsai Móni (Liza, a rókatündér) - Nagyjátékfilm 
(nyertes)
Básti Juli (Anyám és más futóbolondok a családból) - Nagyjátékfilm
Gryllus Dorka (Félvilág) - Tv-játékfilm
Kovács Patrícia (Félvilág) - Tv-játékfilm
Ónodi Eszter (Anyám és más futóbolondok a családból) - Nagyjátékfilm


LEGJOBB FÉRFI FŐSZEREPLŐ

Bede-Fazekas Szabolcs (Liza, a rókatündér) - Nagyjátékfilm
Gáspár Tibor (Anyám és más futóbolondok a családból) - Nagyjátékfilm
ifj. Vidnyánszky Attila (Veszettek) - Nagyjátékfilm (nyertes)
Kulka János (Swing) - Nagyjátékfilm
Thuróczy Szabolcs (Szerdai gyerek) - Nagyjátékfilm


LEGJOBB NŐI MELLÉKSZEREPLŐ 

Csákányi Eszter (Utóélet) - Nagyjátékfilm 
(nyertes)
Gubík Ági (Liza, a rókatündér) - Nagyjátékfilm
Jordán Adél (Isteni műszak) - Nagyjátékfilm
Molnár Piroska (Liza, a rókatündér) - Nagyjátékfilm
Petrik Andrea (Hajnali láz) - Nagyjátékfilm


LEGJOBB FÉRFI MELLÉKSZEREPLŐ 

Bán János (Liza, a rókatündér) - Nagyjátékfilm
Cserna Antal (Liza, a rókatündér) - Nagyjátékfilm
Derzsi János (A nagy füzet) - Nagyjátékfilm
Gálffi László (Utóélet) - Nagyjátékfilm
Kulka János (Félvilág) - Tv-játékfilm 
(nyertes)


LEGJOBB VÁGÓ 

Barsi Béla (Swing) - Nagyjátékfilm
Czakó Judit (Liza, a rókatündér) - Nagyjátékfilm (nyertes)
Fiers Ádám (Hajnlai láz) - Nagyjátékfilm
Hargittai László (Félvilág) - Tv-játékfilm
Kovács Zoltán (Veszettek) - Nagyjátékfilm


LEGJOBB HANGMESTER 

Balázs Gábor (Swing) - Nagyjátékfilm 
(nyertes)
Juhász Róber, Madácsi Imre (Liza, a rókatündér) - Nagyjátékfilm
Major Csaba (Félvilág) - Tv-játékfilm
Tőzsér Attila (Isteni műszak) - Nagyjátékfilm
Zányi Tamás (Szabadesés) - Nagyjátékfilm
Tőzsér Attila / Isteni műszak - Nagyjátékfilm
 
LEGJOBB OPERATŐR 

Garas Dániel (Swing) - Nagyjátékfilm
Győri Márk (Víkend) - Nagyjátékfilm
Máthé Tibor (Aglaja) - Nagyjátékfilm
Nagy András (Félvilág) - Tv-játékfilm 
(nyertes) 
Szatmári Péter (Liza, a rókatündér) - Nagyjátékfilm


LEGJOBB DÍSZLET / LÁTVÁNY / JELMEZ 

Horgas Péter, Jánoskuti Márta (Hajnali láz) - Nagyjátékfilm
Hujber Balázs, Bárdosi Ibolya (Liza, a rókatündér) - Nagyjátékfilm 
(nyertes)
Stork Csaba, Szakács Györgyi (Aglaja) - Nagyjátékfilm
Valcz Gábor, Breckl János (Isteni műszak) - Nagyjátékfilm
Valcz Gábor, Szakács Györgyi (Félvilág) - Tv-játékfilm


LEGJOBB ZENESZERZŐ 

Faltay Csaba (Swing) - Nagyjátékfilm
Novák János (Anyám és más futóbolondok a családból) - Nagyjátékfilm
Parádi Gergely (Félvilág) - Tv-játékfilm
Presser Gábor (Szerdai gyerek) - Nagyjátékfilm
Tövisházi Ambrus, Csengery Dániel (Liza, a rókatündér) - Nagyjátékfilm 
(nyertes)

 
LEGJOBB SMINK-, FODRÁSZ-, MASZKMESTER 

Ágoston Zsombor, Nagy Viktor (Swing) - Nagyjátékfilm
Forgács Erzsébet, Csatári Viktória (Anyám és más futóbolondok a családból) - Nagyjátékfilm
Hortobágyi Ernella, Végh Attila (Félvilág) - Tv-játékfilm
Horváth Csilla, Rácz Erzsébet, Kapás Nóra (Liza, a rókatündér) - Nagyjátékfilm 
(nyertes)
Rácz Erzsébet, Vitray Júlia (Aglaja) - Nagyjátékfilm
hirdetés
hirdetés
Ajánló
Dennis Martin: Die Päpstin A pápanő
József Attila Színház
Dorian Gray
Spirit Színház
István, a király
Budapesti Operettszínház
Káosz
Karinthy Színház
Teszt ajánló
NEKED AJÁNLJUK

Az Apáca Show és a Demjén musical is látható lesz Baján a szabadtéri színpadon

Puskás Ferencről készít filmet Andy Vajna producer és Joe Eszterhas

Molnár Piroska Alföldi Róbertet és Vári Évát is vendégül látja zenés estjén a Rózsavölgyiben

Hány színésznőt ismersz fel kép alapján?

A NAGY Lévay Szilveszter teszt

Mondd el a véleményed!
Belépés

Lépj be és mondd el a véleményed a cikkről!

Szavazáshoz jelentkezz be!

Facebook belépés

vagy

Elfelejtett jelszó
x keresési feltételek törlése
< vissza a cikkekhez