1. Neumann Ferenc néven született, és Molnárra már hírlapíróként magyarosította a nevét azzal az indokkal, hogy felmenői közt akadt molnár.
2. 1901-ben jelent meg első regénye, a polgári világ ellentmondásait ironikusan megrajzoló Az éhes város, amely rögtön feltűnést keltett, színpadon pedig 1902-ben debütált A doktor úr című darabjával.
3. Molnár mindig éjszaka dolgozott, de a színházban a színpadon is elemében volt, a próbákon fel-alá járva instruálta a színészeket, előjátszott számukra.
4. 1905-ben a Tanulók Lapja ifjúsági hetilap kérésére kezdte írni A Pál utcai fiúk című regényét, amely 1907-ben került az olvasók elé.
5. 1907-ben a Vígszínház mutatta be Az ördög című darabját, amely annyira megtetszett a Pesten tartózkodó Ermete Zacconi olasz színésznek, hogy lefordíttatta és néhány hónap múlva már Torinóban is színre vitték.
6. A Liliom 1909-ben óriásit bukott Pesten, Molnár pedig idegösszeomlást kapott a bemutató után, de egy év múlva a berlini közönség már hangosan ünnepelte, később Kertész Mihály, majd Fritz Lang is megfilmesítette, a Broadway-n musical készült belőle Carousel (Körhinta) címmel.
7. A Nyugat kritikusai, Ady is dicsérték, bár ironikusan szemére vetették hiányosságait, Babits viszont csak "átlag mulattatónak" tartotta.
8. Az első világháború alatt Galíciában volt haditudósító; erről írta 1916-ban az Egy haditudósító emlékei című könyvét.
9. Háromszor nősült, első felesége Vészi Margit festő, író volt, Márta lányuk Sárközi György író felesége lett. Második neje az ünnepelt színésznő, Fedák Sári volt (viharos kapcsolatukról szól az Üvegcipő), harmadik párja a színésznő Darvas Lili lett.
10. 1939-ben a fenyegető nemzeti szocializmus elől Darvas Lilivel Franciaországba, Svájcba, majd New Yorkba menekült és a Hotel Plaza 835-ös szobájának lakója lett. Amerikában súlyos depressziója ellenére forgatókönyveket és színdarabokat írt. 1949-ben mutatták be a Broadway-n Panoptikum című darabját.