1. A Vígszínház tervező építész párosa Fellner és Helmer Európában összesen 47 színházat tervezett Bécstől Prágáig, köztük a szegedi és a kecskeméti színházakat is.
2. 1896-ban a Vígszínház indulásakor a környék még külvárosnak számított, az épület mögött mocsaras terület húzódott, mely a bűnözők búvóhelyéül szolgált. A színháznak is köszönhető, hogy mára ez a környék Budapest egyik legelegánsabb kerülete lett.
3. A háborúk között lévő válságos korszakban csak a Vígszínház nem szűnt meg a magánszínházak közül. Bár a színészek fizetését 40%-kal csökkentették, de a színházat nem kellett bezárni.
4. Az 1938-as fajvédő törvények után több kizárt művésznek a színház továbbra is folyósította a fizetését és a pincében az üldözött színészeket és rendezőket is bújtatták. A színpadi kelléknek szánt élelmiszerekkel oldották meg az élelmezésüket. Itt húzta meg magát a későbbi igazgató Várkonyi Zoltán is.
5. 1951-ben a színház kupolájára kikerült a vörös csillag és Sztálin elvtárs születésnapjától fogva Magyar Néphadsereg Színháza néven hívták a teátrumot egészen 1960-ig. A zárt páholyfülkéket, mint a polgári gőg jelképét eltávolították és oldalpáholyokat építettek.
6. A Vígszínház jelenlegi játszóhelyein esténként 1700 néző foglalhat helyet összesen.
7. A Vígszínház nagycsillárja másfél tonnás.
8. A színház tetejét vörösréz lemezzel borították, mely 1994-ben az Év Tetője pályázaton különdíjban részesült.
9. A legrégebben futó előadás a Játszd Újra Sam! vígjáték melynek premierje 1983-ban volt.
10. A Vígszínház egyik nézőtéri felügyelője Kertész Hermann volt, aki a neves tévés személyiség Vitray Tamás nagyapja.
hirdetés