Sághy Tamás szereplésével mutatták be Háy János A cégvezető című regényéből készült monodrámát a székesfehérvári Vörösmarty Színházban.
A 80 perces sorsjáték most Budapestre érkezik: 2021. november 28-án és december 22-én a 6SZÍN színpadán láthatja a fővárosi közönség.
Háy 372 oldalas regényéből Perczel Enikő dramaturg és Sághy Tamás készítették el a színpadi változatot, a művész munkáját Hargitai Iván rendező segítette, a látványért Magyarósi Éva felelt.
Az előadásban remeklő Sághy Tamással készítettünk villáminterjút, melyben arra kértük, fejezze be mondatainkat.
A cégvezető nem jött volna létre, ha …
… nincs a covid, és ezáltal rengeteg szabadidőm.
A legnagyobb kihívás a bemutatóig az volt, …
… hogy szinten kellett tartanom a szövegtudásomat, mivel az előadással már áprilisban kész voltam, a bemutatót viszont csak október 16-án tartottuk. Folyamatosan foglalkoznom kellett az anyaggal.
Forrás: Vörösmarty Színház
A premier után úgy éreztem, …
… hogy sikerült átadnom a regény hangulatát, mondanivalóját azoknak a részeknek a kiemelésével a 372 oldalas regényből, amik nekem fontosak, amikről hasonló véleményem van, mint az írónak.
Jó volt személyesen találkozni Háy-val, és megtisztelő volt, hogy azt mondta: úgy néztem a darabot, hogy nem is gondoltam közben arra, hogy ezt én írtam.
80 percig egyedül állni a színpadon…
… egyrészt felelősség, mivel egyedül kell megoldanom, bármi történik. Másrészt annyira érzékeny állapot úgy egyedül lenni a színpadon, hogy megérezni a közönség legapróbb rezdülését is. Különleges atmoszféra jön létre, ami nagyon inspiráló.
A darabban a cégvezető ...
… bárki lehet, én, te, a családod, a barátaid. Mindenki cégvezető a saját életében.
Az előadás után annak örülnék, ha a nézők…
…megértenék, hogy bármilyen döntéseik is voltak az életben, el kell fogadni azokat és tanulni kell belőlük.
Az előadás ajánlója:
Korunk embere a cégvezető. A napi hajsza vagy megedzi, vagy egy életre megcsömörlik. Mindenből a legjobb jár neki: nőből, karórából, öltönyből, autóból. Ez határozza meg napi értékítéletét, életstílusát: marad a könyörtelen egyes szám első személy, az ÉN. Ehhez idomulnia kell feleségnek, szülőnek, gyereknek, mert a cég mindenek felett – és egy pillanat műve a bukás. A cégvezető humora, öniróniája, tragikomikus önreflexiója minden felnőtt néző saját története is...
hirdetés